SSD хард диск партиција софтвер алатката менаџер

Дајте му на вашиот Power назад за хард диск управување со

Богата опремен партиција магија, кој е дизајниран за да се оптимизира употребата на дискот и да ги заштити вашите податоци. Тоа доаѓа со толку многу моќни можности со кој ќе може целосно да го контролирате вашиот хард диск и партиција. Со својот user-friendly интерфејс и јасна насоки, вие сте во состојба да ја промените големината на партиција, копија диск, скенирање изгубени партиции, и мигрираат оперативен систем на SSD лесно и безбедно.

 

софтвер функција >>>

  • Прошири системот партиција ~ Прошири системот партиција за да се реши ниска простор на дискот прашање од страна на неговиот “Премести / Resize Поделба” & “Проширете Поделба” карактеристики.
  • Копија диск партиција ~ Копија диск партиција на хард дискот за надградба или за backup на податоци во случај дека вашиот компјутер може да наиде на проблем.
  • Враќање на изгубени партиција / Во непосредна близина се спојат Партиции ~ Комбинираат две соседни партиции е поголем, безбедно да се направи целосна употреба на неискористениот простор.
  • Префрлување на оперативниот систем за SSD ~ Префрлување на оперативниот систем за SSD / HD да добиете подобри перформанси компјутер или да се врати на оперативниот систем за обновување на системот.
  • Површинска Тест ~ Проверете тест диск / партиција површина за да се потврди дали има лоши сектори на целната локација.
  • Управувањето со основните ~ Овозможат да управуваат со диск партициите како што е креирање, избриши, формат, подели, избрише, усогласување на поделбата и повеќе.
  • Претвори диск партиција маса ~ Конвертирање на не-систем дискот од MBR да GPT и обратно без загуба на податоци за поддршка на големи диск или целосно оперативен систем.
  • Претвори File System ~ Претвори NTFS да FAT или да ги конвертирате FAT во NTFS без форматирање за поддршка на почетокот на Windows оперативниот систем или за чување на големи датотеки.
  • Поставете основно / логичка ~ Поставете партиција логично да се создаде повеќе од четири партиции или да поставите примарна партиција за да го активирате.

 

Превземи алатката HDD >>> (English Version)

од OS-ПРОДАВНИЦА Поддршка

 

Биди прв да коментира

Оставете Одговор