Интел 8265 8265NGW WIFI безжичен WLAN картица за Windows Возачите софтвер Превземи

intel driver

Сподели со:


Интел 8265 возачот >>>

Се препорачува за крајните корисници. Includes download options for driver-only and driver-with Intel® PROSet/Wireless Software.

 

модел на уред: 8265 серија

верзија: јавниот

цел:

Intel® PROSet / Безжична WiFi софтвер се препорачува за крајните корисници, вклучувајќи домашни корисници и деловни корисници кои не треба напредни алатки за ИТ администратор.

Како да се инсталира:
Преземете ја датотеката во папката на вашиот компјутер. Двоен клик на датотеката што треба да започне инсталацијата.

Оперативни системи: (лозинка : os-големи)

 • Windows 98 / 2000 (веќе нема поддршка)
 • Windows XP (веќе нема поддршка)
 • Windows Vista (веќе нема поддршка)
 • Windows 7 32-малку : Dowload
  Windows 7 64-малку : Dowload
 • Windows 8 32-малку : Dowload
  Windows 8 64-малку : Dowload
 • Windows 10 32-малку : Dowload
  Windows 10 64-малку : Dowload

Повеќе Интел безжичен уред infomation посета.

OS-STORE Support

Сподели со:


Биди прв да коментира

Оставете Одговор

Поврзете се со:Овој сајт користи Akismet да се намали спам. Научете како да се обработува вашиот коментар податоци.