QCA6174 QCNFA34AC QCNFA344A QCNFA364A Atheros WIFI безжичен WLAN картица за Windows Возачите Превземи

atheros driver By OS-STORE
Atheros возач Со OS-ПРОДАВНИЦА

Сподели со:


Atheros wireless driver supportQCA6174 QCNFA34AC QCNFA344A QCNFA364A

Се препорачува за крајните корисници. Вклучува опции преземете за возачот и само возачот со Atheros / Qualcomm софтвер.

 

модел на уред: Atheros / Qualcomm Серија

верзија: јавниот

цел:

Atheros / Qualcomm Безжична WiFi софтвер се препорачува за крајните корисници, вклучувајќи домашни корисници и деловни корисници кои не треба напредни алатки за ИТ администратор.

Како да се инсталира:

  • Преземете ја датотеката во папката на вашиот компјутер. Двоен клик на датотеката што треба да започне инсталацијата.
  • Или високите од уредот менаџер.

Оперативни системи: (лозинка : os-големи)

 

Безжична картичка Online Shop

За поддршка на возачот со OS-ПРОДАВНИЦА

Сподели со:


Биди прв да коментира

Оставете Одговор

Поврзете се со:Овој сајт користи Akismet да се намали спам. Научете како да се обработува вашиот коментар податоци.