RaLink RT3290 WIFI безжичен WLAN картичка Возачите Превземи за Windows

Сподели со:


RaLink поддршка серија возачот:

Се препорачува за крајните корисници. Вклучува опции преземете за возачот и само возачот со RaLink / Qualcomm софтвер.

 

модел на уред: RaLink RT3290 возачи

верзија: јавниот

цел:

RaLink Безжична WiFi софтвер се препорачува за крајните корисници, вклучувајќи домашни корисници и деловни корисници кои не треба напредни алатки за ИТ администратор.

Како да се инсталира:

  • Преземете ја датотеката во папката на вашиот компјутер. Двоен клик на датотеката што треба да започне инсталацијата.
  • Или високите од уредот менаџер.

Оперативни системи: (лозинка : os-големи)

 

Безжична картичка Online Shop

За поддршка на возачот со OS-ПРОДАВНИЦА

Сподели со:


1 коментар

Оставете Одговор

Поврзете се со:Овој сајт користи Akismet да се намали спам. Научете како да се обработува вашиот коментар податоци.