Sierra MC8700 3G WWAN WLAN Wireless WIFI Card Module Drivers windows Download

OS-STORE driver support

Сподели со:


Sierra Series Driver Support:

Се препорачува за крајните корисници. Includes download options for driver-only and driver-with Sierra software.

 

модел на уред: Сиера MC8700

  • Сите возачи не се поддржи секој модел.

верзија: јавниот

цел:

Sierra 3G WWAN Wireless WiFi Software is recommended for end-customers, вклучувајќи домашни корисници и деловни корисници кои не треба напредни алатки за ИТ администратор.

Како да се инсталира:

  • Преземете ја датотеката во папката на вашиот компјутер. Двоен клик на датотеката што треба да започне инсталацијата.
  • Или високите од уредот менаџер.

Оперативни системи: (лозинка : Кликни тука)

Забелешка: Ние само се обезбеди возачот, dial-up софтвер молам најдете на локалните оператори.

 

Безжична картичка Online Shop

За поддршка на возачот со OS-ПРОДАВНИЦА

Сподели со:


Биди прв да коментира

Оставете Одговор

Поврзете се со:Овој сајт користи Akismet да се намали спам. Научете како да се обработува вашиот коментар податоци.