Si për të luajtur 3D Blu Ray BD Video??

Ndaj me:


Rreth Blu-Ray Dëgjo >>>

Blu-Ray duhet të jetë e nevojshme një software për të luajtur, për shkak kufizuar të drejtën e autorit dhe të rajonit kodin. Also Windows and Mac OS temporarily no support blu-ray play ~

Si një multifunksionale program software media player duhet ofron zgjidhje të plotë për ju për të luajtur përsëri Blu-ray, DVD, files ISO, Video të përbashkët, HD video dhe audio files në Windows PC pa probleme. Ajo mund të luajë përsëri të gjitha disqet Blu-ray dhe DVD në treg nga studiot e ndryshme film, edhe ata janë lëshuar vetëm. Cfare ka me shume, kjo është një DVD player plotësisht e lirë, video player dhe combo player audio. Ajo mund të luajnë videot e deri në 1080p HD MP4, hD AVI, hD MOV, hD TS, etj. dhe audios në AAC, AC3, MP3, M4A, etj. në cilësinë lossless. Kjo edhe mbështet për të luajtur përsëri DTS-5.1 audio. Me sistem të plotë navigimi, ai jep të shkëlqyer user-friendly kontrollit media player në mënyrë që për të rritur përvojën film.

 

Blu-ray BD play Përdorimi hap >>>

hap 1: burim Load media files

Software mbështet për të luajtur Blu-ray, DVD, video dhe audio files. Launch player software dhe pastaj ju mund të shihni një ndërfaqe të pastër me disa opsione. Kliko butonat përkatëse për të ngarkuar fotografi përkatëse mediat për rishikim.

shembull software: Leawo


shënim:

1. Kliko "Open File" opsion të shfletoni video dhe audio për rishikim, kliko opsione disk për të hapur disqe Blu-ray / DVD nga makinë disk për rishikim.
2. Nëse jeni duke shkuar për të luajtur përsëri dosje DVD, ju duhet të kuptoj se fotografi IFO brenda "VIDEO_TS" dosje e dosjen tuaj DVD, si "Thor / VIDEO_TS / VIDEO_TS.IFO". Nëse ju doni për të luajtur përsëri Blu-ray dosje, ju vetëm duhet të kuptoj se .m2ts file në dosjen Rrjedha e dosje BDMV, si " BDMV STREAM xxxxx.m2ts".

 

hap 2: settings subtitle

Pas burim të ngarkimit të mediave fotografi, Kjo media player do të fillojnë të luajnë. gjatë rishikim, ju mund të klikoni "Subtitles" ikonën në këndin e sipërm të majtë të ekranit për të bërë rregullimet subtitle: mundësoj (disable) titra, Subtitle kompensuar, zgjedhjen Subtitle, Shfleto për nëntitull.


hap 3: settings Video

Kliko "Videos" ikonën në këndin e sipërm të le të bëjë parametrat video të gjatë rishikim.

 

hap 4: cilësimet e audios

Kliko "Audio" ikonën në këndin e sipërm të majtë për të bërë cilësimet e audios gjatë rishikim.

 

 

Ndaj me:


Bëhu i pari për të komentuar

Lini një Përgjigju

Lidhu me:Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spamit. Mëso se si komentin tuaj të dhënave është i përpunuar.