Ku mund ta përdor HUB USB në jetë?

Ndaj me:


Shpërndarës USB është një pajisje e vogël që zgjeron një ndërfaqe USB në disa USB hub interfaces. Kjo është mundësuar qendër usb fast akuzuar port përshtatës pushtet të dhënave qendër me USB për macbook.

Features Hub USB >>>

USB HUB shpërndarës mund të përdoret për pajisje të tilla si USB disk celular vështirë, USB flash drive, lexues karte, celular, Kamera dixhitale, kamera me rezolucion të lartë, Video kamera digjitale dhe audio multi-channel. Ai mbështet lidhjen e njëkohshme të ndryshme pajisjet USB me shpejtësi të lartë. , transmetimit të qëndrueshme.

usb hub

USB Hub is Using Convenience >>>

Hub USB është e përkryer për udhëtime afariste dhe të përditshme use.Can lidheni të shikojnë filma në TV ose ndajnë akuzuar port për miqtë dhe familjen tuaj dhe nuk ka nevojë për instaloni shoferët plug dhe të luajë të lehtë për të zgjeruar.

usb_hub

Hub USB është Masat paraprake për përdorim >>>

Hub USB na mori komoditet,rritur fleksibilitetin kompjuter,por ju e dini rrugën e saktë për të përdorin atë?

Së pari,kur ne të merrni Hub USB ne nuk mund menjëherë të lidhë një shumë të pajisjeve ,such as Mouse ,telefon,printer, charger, ajo do të rezultuar në shumë të nxehtë pranë jack sepse akuzuar nevojat telefonike kërkon një rrymë relativisht të madhe,kur ata punojnë së bashku më shumë se një pajisje hours.Some nuk do të funksionojë.

prandaj, ne duhet të i kushtoj vëmendje për përdorimin e shpeshtë të shpërndarës, të vëzhguar ndryshimet e temperaturës. Nëse ka një anomali, prerë lidhjen.

USB HUB

What is benefit about laptop use with USB Hub >>>

Një shpërndarës USB është me të vërtetë asgjë më shumë se një gizmo me porte shtesë USB mbi të. Ju plug shpërndarës në USB portin tuaj laptopë e. Pastaj ju mund të plug diku nga dy deri në katër deri në tetë pajisje USB në qendër.

Kjo mund të mos duket praktike, por laptop juaj mund të ketë deri në 127 pajisje USB bashkangjitur në atë në çdo kohë të dhënë. po, befas. Kjo është një nga çelësat për expandability port USB-së.

Disa pajisje nuk mund të drejtohet nga shpërndarës, të tilla si disa me shpejtësi të lartë hard drives. Në atë rast, pajisja duhet të lidhej direkt në portin USB të kompjuterit. Nuk shqetësohem: Një mesazh paralajmërim vjen deri dhe ju udhëzon se çfarë duhet të bëni kur ndodh një gjë e tillë.

Ka dy lloje të shpërndarës: mundësuar dhe unpowered. Qendër powered duhet të mbyllën në ose rrjedhin pushtetin e saj nga kompjuteri. shpërndarës powered janë të nevojshme në mënyrë që të ofrojë më shumë pushtet për disa pajisje USB.

Për më shumë oferta speciale, ju lutem qëndroni këtu.

Ndaj me:


Bëhu i pari për të komentuar

Lini një Përgjigju

Lidhu me:Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spamit. Mëso se si komentin tuaj të dhënave është i përpunuar.