Blu-Ray BD DVD CD Video Player Software Free Download

Blu-ray Disc (кратенката BD) е една од следната генерација на форматот на дискот по DVD за чување на висок квалитет на видео и висок капацитет на податоци. Blu-ray диск е диск спецификација на следната генерација планирани од страна на Blu-ray Disc асоцијација, кој е составен од Sony и Matsushita Electric Индустриски копродукции, Рибар, и SONY водеше сеопфатна промоција на производи поврзани со 2006. Blu-ray дисковите се именувани за читање и пишување со користење на сини ласерски зрак на бранова должина од 405 нанометри (на 650 нанометри бранова должина црвена читач за ДВД-а 780 нанометри инфрацрвена бранова должина за ЦД-а). Еве една група на одлични професионални Blu-ray гори репродукција на софтвер за сите да ги споделат.

Повеќе се препорачува посета софтвер под ~~~

USB 3.0 читач BD
Hot Offer ~ ~ ~

USB 3.0 читач BD
алуминиумско куќиште

USB 3.0 читач BD
Слот во тип

USB 2.0 читач BD
класичен модел

Blu-Ray BD DVD CD play software ~

Ве молиме да користите и поддршка на оригиналниот софтвер

4k/8k click here

Leawo Blu-ray плеер

Leawo делува како слободен Blu-ray диск плеер, бесплатно ДВД диск плеер, слободен 4K HD видео, слободен ISO фајл плеер, и бесплатен аудио плеер. Да се ​​биде слободен Blu-ray диск плеер софтвер апликација, таа игра Blu-ray дискови за потполно бесплатно, и надолу компатибилен со репродукција на DVD дискови, без оглед на тоа што тие се комерцијални или редовни. Тоа е најдобар слободен софтвер да игра на Blu-ray на Windows (вклучувајќи Windows Vista, XP, 7, 7, 8, 8.1, и 10).

CyberLink PowerDVD

PowerDVD се одликува со уникатен филм, music and photo features indispensable for creating an unbeatably immersive sight & звук. И за луѓе кои бараат да се создаде чувство кино во своите домови, PowerDVD сега има светски прва технологија од суштинско значење за да се зголеми потенцијалот на вашиот 4K телевизори и HDR!

Macgo Blu-ray плеер

стандардна Versiom - The best Blu-ray плеер software that supports BD, ISO фајлови и фолдери BDMV со извонредна хардверско забрзување - BluFast MX.

PRO верзија - Мени за поддршка полно опремен Blu-ray подобрување на оригиналниот квалитет на звукот Компатибилност со повеќе медиуми формати

Corel WinDVD Про

Донесе Холивуд дома со водечките видео репродукција, Blu-ray и DVD софтвер, Corel® WinDVD® Про. Висока резолуција 4K видео и HEVC (H.265 *), за 3D видео, DVD и Blu-зраци, уживаат во голем број на формати со неверојатен квалитет, Dolby звук и повеќе. Интуитивни контроли во ажурирана, модерен интерфејс ви ги споделите лесно да фино нагодување на видео и аудио. Плус, уживаат подобар плејбек со нови 240 перформанси fps.

AnyMP4 Blu-ray плеер

Игра било Blu-ray Disc / фолдер / ISO датотека со слика, 4K видео и 1080p HD видео со висока дефиниција на сликата и одличен квалитет на видео.

Blu-ray Софтверот е се-во-еден Blu-ray софтвер, која се состои од Blu-ray Player, Blu-ray Мевосек, и Blu-ray Копирај Платинум софтвер. Со овој моќен и сестран Blu-ray Toolkit, корисниците лесно може да се справи со било Blu-ray прашање и да уживаат во извонреден Blu-ray искуство.

Aiseesoft Blu-ray плеер

А моќни плеер кој може да игра на Blu-ray диск, Blu-ray папка, DVD дискови / папка / датотека ISO и заеднички медиумски датотеки и видеа без проблеми. Вие сте во можност да се игра било Blu-ray диск директно со 1080p HD визуелен ефект и да игра H.265 / HEVC кодирање 4K видео фајлови losslessly на компјутер. Што повеќе, ова Aiseesoft Blu-ray плеер, исто така делува како заедничка медиа плеер за кој било HD / SD видео фајлови и вие сте во можност да уживаат во извонредно аудио ефект.

Добиете повеќе Blu-ray поддршка и производи ~ Кликни тука

Биди прв да коментира

Оставете Одговор